Šiaurės Airijos svaro kursas

Čia galite stebėti, kaip Šiaurės Airijos svaras svyruoja rinkoje ir kada Šiaurės Airijos svaro kursas yra geriausias.

Oficiali Šiaurės Airijos valiuta yra D. Britanijos svaras. Nuo 1920 m. Šiaurės Airijos regionas laikomas kolonizuota Jungtinės Karalystės teritorija, tad Didžiosios Britanijos svaras šiandien yra vienintelė oficiali šio regiono valiuta. 

Lygiai kaip ir Škotijos atveju, trys Šiaurės Airijos bankai taip pat išlaikė istorinę teisę spausdinti unikalius Didžiosios Britanijos svaro banknotų variantus su sava Šiaurės Airijos simbolika. Jų kursas yra identiškas svarų sterlingų kursui.

SVARBU: Keliaujant iš Šiaurės Airijos į Anglijos teritoriją, verta atsiminti, jog Anglijos prekiautojai turi teisę nepriimti jūsų turimų Šiaurės Airijos svaro banknotų variantų, tačiau juos galite paprastai išsikeisti į standartinius Didžiosios Britanijos svarus bet kurioje valiutų keitykloje.

Šiaurės Airijos svaras planuojantiems kelionę

Šiaurės Airija laikoma vienu įspūdingiausių Didžiosios Britanijos regionų. Čia netrūksta tiek derlingos žalumos, tiek įspūdingų jūros pakrantės vaizdų, tiek karališko palikimo. Šiaurės Airijos teritorija apima didžiąją dalį senosios Alsterio karalystės, todėl dar ir šiandien šis regionas kartais sinonimiškai vadinamas Alsterio vardu.

Įdomi detalė – Šiaurės Airijoje buvo filmuojamas kultinis serialas Sostų Karai (angl., Game of Thrones).

Keliaujantiems į šią Airijos salos dalį, privaloma pamatyti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Milžinų Kelią (angl., Giant‘s Causeway), sudarytą iš natūralių bazaltinių stulpų, besidriekiančių iš sausumos į jūrą. Taip pat Carrick-a-Rede virš prarajos kabantį tiltą, senąją Mussenden šventyklą, pasakišką Scrabo bokštą ir kitus stulbinančius gamtos objektus.

Šiaurės Airijos kainos beveik sutampa su kitų Didžiosios Britanijos vietovių kainomis. Visgi Belfastas – Šiaurės Airijos sostinė – yra pigesnis miestas lyginant su Londonu.  

  • 2 savaičių kelionė dviem ~ 2900 £
  • Nakvynė viešbutyje dviem ~ 109 £
  • Vienkartinis bilietas vietiniu transportu – 2 £
  • Pramogos (muziejai, turizmo objektai) žmogui per dieną – 15 £
  • Maistas vienam žmogui per dieną ~ 39 £

Šiaurės Airijos svaro taupymas ir investavimas

Šiaurės Airija yra Didžiosios Britanijos dalis ir Šiaurės Airijos valiuta nėra savarankiška, tai – tik svaro sterlingo variantas. Kalbant apie taupymą ir investavimą svarais sterlingais, skaitykite puslapyje apie Didžiosios Britanijos svarą.

„Valiuta24.lt“ palankiu kursu keičia daugelio šalių valiutas, tarp jų ir Šiaurės Airijos svarą. Valiutas galima užsakyti ir rezervuoti! Jei Vilniuje ar Kaune ieškote, kur iškeisti valiutą – valiuta24.lt yra geriausias pasirinkimas jums.

Šiaurės Airijos svaras yra oficiali Šiaurės Airijos valiuta

Keliaujant nepamirškite su savimi turėti pasą, draudimą, bilietus ir grynųjų pinigų.

Šiaurės Airijos svaro kursą stebėkite internete: www.valiuta24.lt