• en

Šalys, naudojančios svarą sterlingą:
Jungtinės Karalystės valiuta (sudaryta iš Anglijos, Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos). Svaro kursas visoje JK vienodas.

Kilmė ir istorija apie Svarą (GBP)

Svarų sterlingas yra seniausia egzistuojanti valiuta Europoje.

Svaro pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio “libra”, kuris nurodo svorį ir pusiausvyrą.

Pirmoji svaro moneta pasirodė 1489 m., kai šalį valdė Henry VII . Svaro kursas buvo toks didelis, kad anuomet už vieną svarą buvo galima nupirkti 15 galvijų. Po Anglijos banko įkūrimo 1694 m. Anglijos bankai pradėjo platinti svarų banknotus. Anksčiau svarai buvo piešiami rankomis, o ne spausdinami. Svaras cirkuliavo su sudėtinga šilingų ir centų sistema iki pat 1971 metų.

1660 m. Monetų kalimas buvo mechanizuotas, atsirado raidės ir simboliai ant monetų kraštų, ko pasekoje monetas buvo sunkiau padirbinėti.

Svaras strelingų išgyveno kaip nepriklausoma valiuta iki pat šių dienų, o dauguma likusios Europos šalių įsivedė eurą kaip nacionalinę valiutą. Svaras taip pat 21 amžiuje turėjo būti pakeistas į eurą, tačiau anglai surengė referendumą ir nusprendė išstoti iš Europos sąjungos.

Praėjus vieneriems metams po Anglijos banko įkūrimo, 1695 m. buvo įkurtas Škotijos bankas. Škotijos svaras buvo pradėtas leisti nuo  1707 m. Taip Britanijos sąjungos įstatymas sukūrė naują pinigų sistemą, “pririštą” prie  svaro. Svaro kursas buvo vienodas ir Škotijos, ir Anglijos. Škotijos bankas priklauso “Lloyds Banking Group” ir yra įsikūręs Edinburge.

The British Pound rate in Lithuania kaunas. Best rate

Cirkuliuojančios svarų sterlingų monetos ir banknotai:

Šiuo metu cirkuliuoja 5, 10, 20 ir 50 svarų sterlingų banknotai. Taip pat yra 1 svaro banknotas, tačiau jis yra labai retas ir jis yra spausdinamas Škotijoje.  Daugiau informacijos apie tai rasite Anglijos banko tinklalapyje.

Cirkuliuojančios monetos yra 1, 2, 5, 10, 20 ir 50 centų bei 1 ir 2 svarai. Kartais išleidžiamos specialaus tiražo 5 svarų monetos.

Svarų sterlingų simboliai: GBP (£)

Įdomūs faktai apie svarų sterlingus:

Valiutų kursų derinimas ir rezervavimas telefonu +370 641 99966
Valiutų kursus galite stebėti internete: www.valiuta24.lt

Valiuta24 – Jūsų kelionių draugas!

Valiutos keitykla Valiuta24 kaune