Naujosios Zelandijos dolerio kursas

Čia galite stebėti, kaip Naujosios Zelandijos doleris svyruoja rinkoje ir kada Naujosios Zelandijos dolerio kursas yra geriausias.

Naujosios Zelandijos doleris yra oficiali Naujosios Zelandijos valiuta nuo 1967 m. Naujosios Zelandijos doleris taip pat naudojamas Kuko, Niue, Tokelau ir Pitkerno salose.

Kadangi Naujoji Zelandija buvo Britanijos imperijos dalis, Naujosios Zelandijos svaras Zelandijoje cirkuliuoja nuo 1933 m.

Kai buvo nuspręsta atsisakyti svaro, svarstyta, kaip pavadinti būsimą valiutą. Buvo pasiūlyta pavadinti „Kiwi“, „Uolu“ arba „Doleris“. Mažiausiai tikėtinas buvo dolerio variantas, nes valdžia nenorėjo, kad nacionalinė valiuta būtų maišoma su JAV doleriu, tačiau vis tiek buvo nuspręsta Naujosios Zelandijos valiutą oficialiai vadinti doleriu.

1967 m. liepos 10 d. buvo įvestas Naujosios Zelandijos doleris, kuris buvo pakeistas į vieną svarą, lygų dviem doleriams.

Šiuo metu cirkuliuoja 5, 10, 20, 50 ir 100 Naujosios Zelandijos dolerių banknotai.

Naujosios zelandijos doleris. Zelandijos valiuta NZD

Monetos: 5, 10, 20 ir 50 centų bei 1 ir 2 dolerių nominalai.

Zelandijos dolerio kursas. Naujosios zelandijos monetos

Naujosios Zelandijos valiuta kartais vadinama Kiviu. Todėl, kad kivis yra nacionalinis N. Zelandijos paukštis, kuris pavaizduotas ant 20 centų bei 1 dolerio monetų.

Naujosios Zelandijos doleris patenka tarp dešimties labiausiai naudojamų valiutų pasaulinėje prekyboje.

Naujosios Zelandijos karalius yra Anglijos karalius Karolis III.

Dolerio kursą galite stebėti internete: http://www.valiuta24.lt