Škotijos svaro kursas

Čia galite stebėti, kaip Škotijos svaras svyruoja rinkoje ir kada Škotijos svaro kursas yra geriausias.

Škotijos svaras yra oficiali Škotijos valiuta

Iki 1707 m. Škotijos karalystės prijungimo į Anglijos karalystę, Škotijoje būdavo oficialiai prekiaujama Škotijos svaro valiuta (angl. Pound scots). Šiandien Škotijos svaras nebeegizstuoja kaip atskira valiuta, tačiau apyvartoje ji išliko kaip svaro sterlingų škotiškas variantas. Specialius banknotus, kurių didžioji dauguma cirkuliuoja Škotijos teritorijoje, spausdina trys pagrindiniai Škotijos bankai.

Škotijos svaras planuojantiems kelionę

Škotija – lyg stebuklingas pasakų slėnis, nužertas kalnų, senų pilių, į jūrą įsirėžusių žalių skardžių, ir istorinių miestų. Ne veltui čia filmuota gausybė kvapą gniaužiančių filmų, kurių garsiausias pavyzdys – Haris Poteris. Būtent Škotijoje filmuotos scenos, vykstančios magiškoje herojaus mokykloje Hogvartse.

Keliaujantiems į Škotiją tiesiog būtina aplankyti Edinburgo pilį, Ben Nevis kalną (aukščiausią vietovę visoje Didžiojoje Britanijoje), muziejus ir akmens amžiaus laikus menančių vietovių palikimą. Folkloro ir mistikos gerbėjai – čia atras ir Lochneso ežerą.

Lyginant su Anglija, Škotija yra šiek tiek pigesė šalis tiek čia gyvenantiems, tiek apsilankantiems. 

  • 2 savaičių kelionė dviem ~ 3 300 £
  • Nakvynė viešbutyje dviem ~ 120 £
  • Dienos bilietas Škotijos vietiniu transportu – 4 £
  • Tarpmiestinė kelionė ~ 30 £
  • Maistas vienam žmogui per dieną ~ 20–25 £

SVARBU: Keliaujant iš Škotijos į Anglijos teritoriją, verta atsiminti, jog Anglijos prekeiviai turi teisę nepriimti jūsų turimų specialių Škotijos svaro banknotų, tačiau juos galite paprastai išsikeisti į standartinius Didžiosios Britanijos svarus bet kurioje valiutų keitykloje.

Škotijos svaro taupymas ir investavimas

Škotija yra Didžiosios Britanijos dalis ir Škotijos svaras nėra savarankiška valiuta, tai – tik svaro sterlingo variantas. Apie taupymą ir investavimą svarais sterlingais, skaitykite puslapyje apie Didžiosios Britanijos svarą.

„Valiuta24.lt“ palankiu kursu keičia daugelio šalių valiutas, tarp jų ir Škotijos svarą. Valiutas galima užsakyti ir rezervuoti! Jei Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje ieškote kur iškeisti valiutą – valiuta24.lt yra geriausias pasirinkimas jums.

Škotijos svaro kursus stebėkite internete: www.valiuta24.lt