Rusijos bankas išleido 100 rublių polimerinį banknotą

Rusijos rublis.
Pirmasis polimerinis 100 rublių banknotas

Gegužės 22 d. Rusijos bankas pristatė pirmąjį polimerinį 100 rublių banknotą skirtą XXI Pasaulio futbolo čempionatui, kuris vyks Rusijoje. Pranešama, kad  šių banknotų į apyvartą bus išleista 20 mln. rublių.

Banknoto averse pavaizduota meninė kompozicija simbolizuojanti kartų tęstinumą. Joje atvaizduotas berniukas, kuris svajoja pakartoti puikių žaidėjų, tokių kaip legendinis rusų vartininkas Levas Jašinas, pasiekimus. Averse užfiksuotas skrendantis futbolo kamuolys skrendantis virš Rusijos žemėlapio ant kurio pavaizduoti miestai. kuriuose vyks XXI Pasaulio futbolo čempionatas.

Tai pirmasis Rusijos rublis ant kurio vaizdai orientuoti ne horizontaliai kaip įprasta, o vertikaliai.

Šis proginis rusijos rublis yra teisėta atsiskaitymo priemonė. Tačiau kuriant banknoto dizainą Rusijos Bankas siekė, kad tai būtų kaip puikus suvenyras futbolo čempionato gerbėjams ir numizmatams. Rusijos bankas jau pristatė naujuosius rublio banknotus į Maskvą, Sankt Peterburgą, Volgogradą, Krasnodarą ir Samarą. Iki birželio vidurio naujieji rubliai bus pristatyti ir į kitus Rusijos regionus.

2018 Pasaulio futbolo čempionų rungtynės vyks Maskvoje, Sankt Peterburge, Sočyje, Kazanėje, Saranske, Kaliningrade, Volgograde, Rostove prie Dono, Žemutiniame Naugarde, Jekaterinburge ir Samaroje. XXI Pasaulio taurės rungtynės vyks nuo birželio 14 d. Iki liepos 15 d. 12 stadionuose, esančiuose 11 minėtų miestų visoje Rusijoje. Du stadionai yra Rusijos sostinėje.

https://www.delfi.lt/video/sportas/artejant-pasaulio-futbolo-cempionatui-rusijos-centrinis-bankas-isleido-nauja-banknota.d?id=78086657

Valiutų kursų derinimas ir rezervavimas telefonu +370 641 99966
Rusijos rublio kursą galite stebėti internete: www.valiuta24.lt

Valiuta24 – Jūsų kelionių draugas!

Valiutos keitykla Valiuta24 kaune
Vytauto pr. 24, Kaunas, LT-44355
Kauno autobusų stotyje
I-VII 08:00-20:00