!-- Google Tag Manager -->

09-26 Lietuvos teniso mėgėjų vasaros sezono finalas su rekordiniu Valiuta24.lt priziniu fondu

Savaitgalį didžiausioje Kaune „Tennis Space“ arenoje vyko vasaros sezono „Grunto Karalius – 2022“ finalinis etapas. Visą vasarą stipriausi 142 teniso mėgėjai ir mėgėjos iš visos Lietuvos varžėsi devyniuose etapuose, kuriuose rinko reitingo taškus. Į finalinį turnyrą pateko tik 40 stipriausių sezono žaidėjų. Jie varžėsi dėl rekordinio, kartu su valiutos keitykla Valiuta24.lt įsteigto 6000 eurų prizinio fondo.

Grunto karaliumi tapo Aurimas Šiukščius iš Utenos. Jis TOP-8 turnyro finale 6/2 6/2 įveikė Roberta Zelicką iš Palangos. Dėl trečios vietos kovėsi Salvijus Davalga iš Kauno ir Gytautas Aukselis iš Klaipėdos. Po atkaklios trijų setų kovos 3/6 7/5 10/0 laimėjo Salvijus Davalga. Penktas liko Lukas Smailys iš Birštono, 7/6 6/4 įveikęs Jurgį Čėsną iš Kauno.

250 lygoje varžėsi šešiolika tenisininkų su žemesniu reitingu. Turnyro finale susitiko Darius Laurusevičius iš Kauno ir Tomas Kliukas iš Jurbarko. Jau dešimtą kartą čempionate tarpusavyje žaidusių tenisininkų dvikovoje šį kartą stipresnis buvo D. Laurusevičius, laimėjęs susitikimą rezultatu 6/4 6/4. Trečia vieta atiteko Tomui Tomkui iš Jurbarko, lengvoje kovoje 6/2 6/0 įveikusiam Domantą Suveizdį iš Vilniaus. Dėl devintos vietos (vadinamos paguoda) varžėsi du kauniečiai – Žygimantas Beiga ir Ruslan Puhalskij. Po permainingos kovos pergalę rezultatu 2/6 6/1 11/9 šventė Ž. Beiga.

30 lygoje žaidė žemiausią reitingą turintys tenisininkai.

Finale žaidė du kauniečiai, o lygos čempionu tapo Kristupas Guščius, įveikęs Domą Dyburį rezultatu 6/2 6/3. Trečias liko Martynas Aleksonis iš Kauno, 6/3 6/0 įveikęs kitą kaunietį Andrių Lukošių. Devintą vietą iškovojo Lukas Brazauskas iš Rygos, 6/3 6/3 laimėjęs prieš Mindaugą Ryckį iš Kauno.

2022 metų Grunto karaliui A.Šiukščiui (Utena) atiteko 1800 eurų vertės prizas iš Valiuta24.lt įsteigto prizinio fondo. 250 lygos čempionui D.Laurusevičiui (Kaunas) atiteko 450 eurų vertės dovanos, o 30 lygos čempionui K.Guščiui (Kaunas) – 300 eurų.

Lietuvos teniso mėgėjų vasaros sezonas baigėsi, tačiau jau spalio 1 d. kviečiame į „Tennis Space Dvejetų Pirmenybes“. O spalio 8 d. startuoja jau vienuolikto sezono vienetų žiemos turnyrų serija. Turnyrų datas ir daug kitos informacijos apie varžybas rasite svetainėje tenisocempionatas.lt

Jau 10 metų organizuojamuose turnyruose dalyvavo daugiau kaip 1000 teniso mėgėjų iš daugiau kaip 35 Lietuvos miestų ir 6 šalių. Turnyruose gali dalyvauti skirtingo pajėgumo tenisininkai ir tenisininkės, o prisijungti galima nuo bet kurio etapo. Unikali reitingavimo sistema jau po kelių turnyrų leidžia nustatyti žaidėjo sąlyginį pajėgumą ir ateityje kiekvienam parinkti panašaus pajėgumo lygiaverčius varžovus.